top of page

O nás

S.V.A. Trio, smyčcové trio hrající jazz fusion, je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“. 

S.V.A. Trio hraje ve složení:

Alexey Aslamas – housle,

Vladan Malinjak – viola,

Šimon Marek – cello.

Jako sidemani spolupracují například s Darou Rolins, Lash&Grey, DJ Wichem a dalšími špičkovými umělci.

SVA_Karlín_web-53.jpg

Alexey Aslamas - housle

Po studiu na brněnské konzervatoři u prof. Bohumila Kotmela přestoupil na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Pavla Kudeláska. Pod jeho vedením v roce 2005 absolvoval konzervatoř houslovým koncertem č. 1 Dmitrije Šostakoviče za doprovodu symfonického orchestru Pražské konzervatoře.

V témže roce byl přijat na AMU v Praze do třídy doc. Jindřicha Pazdery. V letech 2008-11 studoval na International Menuhin Music Academy Gstaad ve Švýcarsku u maestro Alberto Lysyho a Liviu Prunaru. Během svých studii se zúčastnil nejrůznějších mistrovských kurzů (prof. Semion Jaroševič, Attila Falvay, Bogdan Zvoristeanu, Mihaela Martin, Philippe Graffin, Stanimir Todorov, Ettore Causa, Hagai Shaha a maestro Maxim Vengerov). Vystudoval dirigování na Konzervatoři Jaroslava Ježka ve třídě doc. Hynka Farkače.

Mezi jeho úspěchy patří ceny získané na soutěžích v Interlakenu (Švycarsko, 2005), San Sebastianu (Španělsko, 2008), Schwerinu (Německo, 2010), Chamonix (Francie, 2011). Alexey Aslamas se aktivně věnuje komorní hře (2005-2009 – člen Kaprova kvarteta, 2008-2011 člen IMMA Quartet); od r. 2011 je primáriem Smyčcového kvarteta Pavla Bořkovce), 2020 zakladatelem a leaderem S.V.A. Trio.

Paralelně praktikuje hru v nejrozmanitějších stylech od blues, přes funk až k psytrance a hip hop (spolupráce s kapelami Cradle of Filth, Acute Dose, producenty DJ, Opia, Sirian). Jako skladatel a aranžer spolupracuje s Epoque Quartet, Apollon Quartet, Michalem Pavlíčkem, Monikou Načevou, Darou Rollins, Dashou, Chuckem Wansleym, DJ Wichem, Štěpánem Hebíkem 7x3.

Je stálým dirigentem ve společnosti StarRecordings Production a Unique Orchestra.

SVA_Karlín_web-55.jpg

Vladan Malinjak - viola 

V roce 1994 absolvoval na Plzeňské konzervatoři (obor viola). V letech 1997-2000 studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka (jazzové oddělení obor housle). Od roku 2010 je členem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Působí také v kapelách Unique Quartet a S.V.A. trio.

T0M00073_edited.jpg

Šimon Marek - violoncello

Hře na violoncello se začal věnovat v šesti letech u profesora Jana Vychytila na Hudební škole hlavního města Prahy, později na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením. V letech 2003 až 2006 pokračoval ve studiu u Mirko a Martina Škampových. Roku 2006 se stal žákem Jana Kellera na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde úspěšně absolvoval. Kromě violoncella studoval dva roky skladbu u profesora Karla Růžičky. V roce 2014 byl přijat na Akademii múzických umění v Praze do třídy violoncellisty Mikaela Ericssona. Roku 2019 úspěšně zakončil magisterské studium. 

Ačkoli studoval především klasické violoncello, po studiích působí zejména na populární, jazzové a také alternativní scéně.

V roce 2016 založil vlastní vícežánrové smyčcové kvarteto Unique Quartet, které koncertuje a nahrává jak samostatně, tak ve spolupráci s předními hudebníky a zpěváky české a slovenské hudební scény. Roku 2020 oslovil své kolegy a přátele, kteří mají podobné hudební cítění a touhu zúčastňovat se různých nadžánrových projektů a vznikl tak Unique Orchestra. Ve stejném roce se stal členem smyčcového S.V.A. Tria (Alexey Aslamas – Vladan Malinjak – Šimon Marek) se kterým hraje autorskou hudbu. Na podzim roku 2021 vyšlo debutové album S.V.A. Tria s názvem Urban Fusions. Také působí v úspěšné pražské jazz-fusion formaci s názvem Ochepovsky Project, v popovém kvartetu De Facto Quartet a kapele Talaqpo, která se soustředí na alternativní hudbu.

Zkušenosti má i s divadelním prostředím. Svou hrou doprovázel různá představení, jako například Betonovou zahradu ve Švandově divadle či Black Black Woods Cirk La Putyky, dále působil v inscenacích divadla Studio DVA nebo divadla ABC.

SVA_Karlín_web-39_edited.jpg

Sledujte nás!

@sva.trio

bottom of page